Založ si blog

Dobrých správ nikdy nie je dosť

Už sme si pomaly zvykli na samé zlé správy.

Zlá správa o tom, že nevyhral ten náš kandidát voľby, zlá správa o tom, že voľby naopak vyhrala tá strana ktorá ich vyhrala, zlá správa o tom ako pripečeným Američanom tak dlho trvalo, kým odklepli tak dlho očakávanú pomoc ťažko skúšanej Ukrajine, zlá správa o tom, že sa Izraelským vojakom ešte stále nepodarilo vystrnadiť posledné zvyšky Palestínčanov z ich krajiny a napokon samé pochmúrne správy o tom, že nie a nie poraziť samého diabla na Východe.

Našťastie sú aj dobré správy. Nie je ich veľa ale potešia.

Poteší, že sa demokraciechtiví Slováci a Slovenky sa dokázali vzoprieť tejto nenávidenej vláde a keď nie ona tak oni sami začali zbierku na zbrane pre nášho východného suseda. Nuž, ano, zatiaľ to je málo, čo sú to tri milióny oproti sto miliónom za ktoré si prezident nášho východného suseda kúpil hneď dve jachty. Ale zato ešte chvíľu zbierka potrvá a možno si budú môcť prezidentovi rodičia kúpiť ešte jeden dom za štyri milióny v zasľúbenej zemi.

Škoda, že je zbierka anonymná, rád by som si prečítal kto všetko sa dostane do neba, lebo ako sa píše v evanieliju podľa Marka: blahoslavení chudobní duchom, lebo tým bude patriť Kráľovstvo nebeské. A o tom, že je to zbierka požehnaná svedčí aj Štefancov status na tvároknihe- Boh žehnaj túto zbierku (KDH, ešte, že vás máme).

Poteší, že iba sto tisíc vojakov hrdinskej ukrajinskej armády zdrhlo, či sa dobrovoľne vzdalo.

Poteší, že sa náš východný sused rozhodol strážiť svoju západnú hranicu a posilniť o ďalších pätnásť tisíc pohraničiarov, nech sa už nik neutopí pri prekonávaní rieky Tisy.

Poteší, že sa známa ukrajinské pornoherečka rozhodla venovať vojnovým invalidom, nuž má čo robiť, je ich milión.

Poteší, že aj vláda Veľkej Británie sa rozhodla pomôcť päťsto miliónmi librami a dodávkami Iskanderov. To síce nepoteší Rusov a ani Britov čakajúcich v radoch na ošetrenie zubov v pojazdných ambulanciách (žeby si nemohli v Británii dovoliť zubára?), nuž ale :nenarodil sa tej, kto by sa ľúbil všem.

Potešilo, že sa ukrajinské konzuláty rozhodli neposkytovať svoje služby Ukrajincom od 18 do 60 rokov. Nuž isto všetci ocenia, že na Ukrajine im poskytnú lepšie služby.

No a mimoriadne dobré správy prichádzajú od nášho severného suseda. Okrem toho, že sú chtiví po rozmiestnení jadrových hlavíc na svojom území, tak sa rozhodli urobiť skutočne nasledovaniahodný príklad a síce ústami ministra obrany Vladislava Kosniaka- Kamiša : Poľsko je pripravené vrátiť všetkých Ukrajincov mužského pohlavia v odvodovom veku (18-60 rokov) späť na Ukrajinu aby sa mohli zúčastniť na bojových akciách.

Zopakujme si to:

Poľsko je pripravené vrátiť všetkých Ukrajincov mužského pohlavia v odvodovom veku (18-60 rokov) späť na Ukrajinu aby sa mohli zúčastniť na bojových akciách.

Nuž, tomu sa vraví hodená rukavica.

Predpokladá sa, že len v Poľsku je 650 tisíc bojaschopných Ukrajincov.

A tak si vravím, nebolo by to dobré rozšíriť na celú EÚ?  Čo takto prijať uznesenie EU parlamentu v tomto zmysle? Alebo, čo takto spraviť vojenské brigády Interbrigadistov  a vziať si príklad od našich prastarých otcov, ktorí húfne šli bojovať proti nenávidenému Frankovi.

Súdiac podľa množstva ľudí ktorí sa – zatiaľ iba na tvároknihe- postavili na správnu stranu dejín (žlto-modrá vejka vraví za všetko) by o Interbrigadistov isto nebola núdza. Len čím ich vystrojiť, keď predchádzajúca vláda všetko darovala správnej strane dejín?

Nuž určite pomôžu naši kamaráti za veľkou mlákou, lebo:

S USA na večné časy a nikdy inak.

Srebrenica- druhá strana mince

03.06.2024

Jestvujú dva pohybové zákony ktoré sa dajú vztiahnuť aj na správanie sa ľudí, či ľudských spoločenstiev. Je to zákon zotrvačnosti a zákon akcie a reakcie. Ak by sme to dali do súvisu s ľuďmi, tak môžme napísať. Prvý pohybový zákon: ľudia si žijú v pokoji a mieri pokiaľ pokiaľ tento pokoj im nenarušia iní ľudia. Alebo, tretí pohybový [...]

Blud menom gríndíl alebo: CO2 – slepá ulička ?

31.05.2024

Otepľovanie zeme, zmena klímy, životné prostredie. Skloňuje sa to dnes vo všetkých pádoch. Otepľovanie zeme je známy fakt. Za nič nestojace zimy, horúce letá. A ak by náhodou niekto pochyboval o fakte otepľovania planéty, tak dostupné údaje hovoria: v roku 1910 bola priemerná teplota na našej planéte 14,47 C. V roku 2015 – 15,83 C. To je zvýšenie [...]

Vladimir Putin

Putin dorazil do KĽDR, stretne sa s Kimom. Ruského prezidenta v Kórei sprevádza aj šéf Roskosmosu

18.06.2024 20:40

Šéfa Kremľa strávi v KĽDR dva dni, potom navštívi Vietnam.

Hadždž

Počas púte hadždž zomrelo viac ako 300 Egypťanov, väčšina z horúčav. Teploty v Mekke dosiahli takmer 52 °C

18.06.2024 20:19, aktualizované: 21:02

Na tohtoročnej púti sa zúčastňuje 1,8 milióna ľudí.

Richard Sulík, Peter Pčolinský, Milan Krajniak

Zo Sme rodina odišiel Pčolinský. Tvrdí, že bude postupne odhaľovať videá a fotky zo zákulisia politiky

18.06.2024 19:43, aktualizované: 21:10

Pčolinský tvrdí, že videá a fotky neboli nikdy zverejnené a nikdy sa nemali dostať na verejnosť.

Handlová, atentátnik, streľba, Fico

Lex atentát prerokuje parlament v skrátenom legislatívnom konaní

18.06.2024 19:33, aktualizované: 19:52

Balík zákonov má riešiť niektoré opatrenia na zlepšenie bezpečnostnej situácie na Slovensku.

Jozef Čahy

Nikdy som nevedel čo znamená výraz socializmus s ľudskou tvárou. Zato výrazu kapitalizmus s ľudskou tvárou rozumiem veľmi dobre.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 39
Celková čítanosť: 81119x
Priemerná čítanosť článkov: 2080x

Autor blogu