Založ si blog

61 miliárd, alebo americká pomoc v praxi

Snemovňa reprezentantov schválila pomoc Ukrajine vo výške 60,84 mld dolárov.

(Pre porovnanie: HDP Slovenska cca 120 mld, Ukrajiny cca 150 mld.)

Z čoho pozostáva táto pomoc.

23 mld pôjde na doplnenie amerických zásob zbraní ktoré sa vyčerpali pri predchádzajúcich dodávkach zbraní na Ukrajinu (rozumej: dali sme vám staré zbrane ktorí nám zavadzali v skladoch a teraz dáme peniaze našim zbrojovkám aby vyrobili nové a doplnili zásoby)

14 mld pôjde na nákup nových zbraní pre Ukrajinu (rozumej: dáme vám 14 mld a vy si za týchto 14 mld objednáte u našich zbrojoviek zbrane )

11 mld pôjde na aktivity našej (US) armády v krajinách našich spojencov v súvislosti s výcvikom vojakov Ukrajiny  na našich základniach umiestnených v krajinách NATO (teda aj na Slovensku?)

7,8 mld pôjde na pokrytie deficitu Ukrajiny vo forme pôžičky.

Zhrnutie:

Zo sumy 61 mld pôjde 53 mld priamo americkým zbrojovkám a 8 mld pôjde ako pôžička (za pre nás neznámych podmienkach) Ukrajine.

Záver.

Nie je my dosť jasné, že prečo US tak dlho váhalo so schvaľovaním peňazí pre Ukrajinu.

Na výsledku tejto vojny zdá sa v US až tak nezáleží, to na čom im záleží je iba čas.

Neviem, kde berie prezident Ukrajiny optimizmus keď túto správu prijal vyhlásením:  táto americká pomoc výrazne zvýši naše šance na konečné víťazstvo .

No a po skončení tohto konfliktu neviem či náhodou preživší Ukrajinci ktorí budú splácať dlhy nebudú závidieť tým ktorí padli

Takže, takto sa to robí, do psej matere

Dobrých správ nikdy nie je dosť

25.04.2024

Už sme si pomaly zvykli na samé zlé správy. Zlá správa o tom, že nevyhral ten náš kandidát voľby, zlá správa o tom, že voľby naopak vyhrala tá strana ktorá ich vyhrala, zlá správa o tom ako pripečeným Američanom tak dlho trvalo, kým odklepli tak dlho očakávanú pomoc ťažko skúšanej Ukrajine, zlá správa o tom, že sa Izraelským vojakom ešte [...]

Stalin vs. Churchil, alebo nie je hladomor ako hladomor

17.04.2024

O tom, že Stalin bol lotor, masový vrah a čojaviem čo ešte zrejme je každému jasné a keď náhodou nie je tak si to ľahko nájde na stránkach internetu alebo v množstve literatúry písanej napopspol „západnými“ historikmi. Známe sú jeho „svetoznáme“ výroky: -Nebude človek, nebude problém Nuž a poznáte jeho výroky týkajúceho sa strašnej [...]

Krvilačné medvede, alebo na Slovensku máme problém

06.04.2024

Čo dnes najviac trápi Slovákov (a Slovenky)? Je to Ukrajina, kde denne na bojiskách padne tisíc otcov a synov? Je to Palestína, kde Židia už dva mesiace neúspešne vedú vojnu proti Palestínčanom a zanechávajú po sebe mŕtve ženy a deti? Je to blížiace sa druhé kolo prezidentských volieb, kde jeden z kanditátov sľubuje, že nám v Bruseli vybaví [...]

Vladimir Putin

Putin je pripravený rokovať a zastaviť vojnu na Ukrajine

24.05.2024 12:45

Putin je pripravený zastaviť vojnu na Ukrajine vyjednaným prímerím, ktoré uznáva súčasné línie bojiska, povedali pre agentúru Reuters štyri ruské zdroje.

Irán Raísí pohreb

Nič nenasvedčuje tomu, že by na vrtuľník s Raísím niekto zaútočil, uviedli iránski vyšetrovatelia

24.05.2024 12:06

Vyšetrovatelia podľa prvých zistení na havarovanom stroji nenašli žiadne stopy po projektiloch alebo iných vonkajších vplyvoch.

Petr Pavel

Prezidenta Pavla prepustili z nemocnice. Spadol z motorky pri jazde na športovom okruhu

24.05.2024 11:29

Pavel bol hospitalizovaný po tom, ako sa zranil pri jazde na motorke.

novinári, Rooseveltova nemocnica

Zdravotný stav premiéra Fica je stabilizovaný s miernym zlepšením

24.05.2024 11:27

Fica vážne postrelil 71-ročný muž po minulotýždňovom výjazdovom rokovaní vlády v Handlovej.

Jozef Čahy

Nikdy som nevedel čo znamená výraz socializmus s ľudskou tvárou. Zato výrazu kapitalizmus s ľudskou tvárou rozumiem veľmi dobre.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 71852x
Priemerná čítanosť článkov: 2053x

Autor blogu