Založ si blog

Jedlo- cesta do hrobu.

Jedlo- cesta do hrobu.

Bez auta, môžeme byť.

Bez nového domu, no nie každý si ho môže dovoliť.

Kúrenie- môže nám byť trochu zima.

Elektrika, tú zas môžeme ušetriť.

A jedlo.

Kde sú tie časy keď sa v slovenských rodinách držal každý piatok pôst. To si ešte pamätám. A štyridsať dňový pôst pred veľkou nocou poznám už iba z literatúry.

Kam sa podeli tie časy, keď rodičia dávali deťom desiate, manželky ich chystali mužom a rodina večer čakala na večeru ktorú spraví matka- manželka. Nik „nevynášal“ zo špajze, chladničku mal málokto.

Keď platila zásada- pochodiačky sa neje ( pre dnešného človeka- to znamenalo, že keď ješ, tak sa musíš posadiť, nemôžeš chodiť a jesť zároveň, výnimka bola veľká prestávka v škole)

V SNG visí uhľová kresba od Angyala- baníci. Sú to kremnický baníci, ktorí v štôle rúbu kameň a sú všetci až na bedernú zásterku – nahí. A chudí. Kosť a koža. A takí sme boli všetci a niektorí aj taký zostali.

Voľakedy tlstí- aspoň na Slovensku- neboli, a ak boli, tak to bola výnimka.

Neviem koľko sa v sedemdesiatyh rokoch – keď sme sa začali húfne sťahovať do panelákov- zjedli, ale dnes priemerný Slovák zje sedemstoosemdesiatšesť kilov jedla ročne.

Koľko je čoho, približne a podľa rôznych zdrojov:

Mäsa zjeme ročne 50 – 80 kg ,z toho bravčové- polovica, mlieka a výrobkov z neho- 170 kg, samotného mlieka je 50 litrov, pšenice vo forme chleba a rôznych rožkov zjeme 150- 300 kg!, zeleniny a ovocia 100- 150 kg, z toho zemiakov päťdesiat kilov, paradajok tridsať, oleja minieme pätnásť litrov , piva vypijeme na hlavu 80 litrov, páleného desať litrov, vína pätnásť a nealko nápojov viac ako dvesto litrov. Cukru minieme okolo tridsať kilov, a čokolády – štyri kilogramy.

Koľko toho teda prejde potravín našim zažívacím traktom predtým ako sa spláchnu na WC. Je to bez nápojov tých 750 až 790 kg ( 786 ), zas rôzne zdroje.

A keďže sme dnes všetci opantaní o.i. aj uhlíkovou stopou ( kto si už dnes spomenie na opantanosť ozónovou dierou ktorou nás kŕmili každodenne ), tak koľko pri našom jedle vyrobíme CO2.

Je to…

Hovädzie mäso- 27 kg CO2 na kilogram mäsa, bravčové- 12kgCO2/ kg mäsa, kura- 7 kgCO2/ kg, mlieko- 3 kgCO2/ l, zemiaky 2,9 kgCO2/ kg, pšenica a výrobky z nej 2,7 kgCO2/ kg… atď.

Vyššie uvedené údaje berte len ako vyššie uvedené údaje ( napokon ako všetko) lebo iné údaje uvádzajú iné – slovenské zdroje a zahraničné ( vždy vyššie ) sa líšia.

Po vynásobení priemernej „výroby“ CO2 krát kg potravín , vychádza 3,23 kg CO2 na kg potravín.

To je celkovo tri tony, alebo 3121 kg CO2, ktoré každý priemerný Slovák ( alebo pozná niekto z nás nadpriemerného Slováka) vypustí do ovzdušia.

Nevychádza vám to? Myslím 3,23 kg CO2 krát 786 kg potravín?, že je to „len“ niečo cez dve a pol tony? Ano, ale k tomu, aby sme doma zjedli 786 kg potravín, tak sa musí dopestovať, vyrobiť- 966 kg. Priemerný Slovák vyhodí do koša 180 kg potravín. Z toho vo výrobe a spracovaní 65 kg, v obchode 20 kg, a doma do koša šmaríme 75 kg jedla, reštaurácie- 25 kg.

Celkom vyhodíme osemnásť percent jedla a to sme na tom údajne na chvoste EÚ! Zas posledný. Kde sa priemerne vyhodí až štyridsať percent !!! jedla do koša.

Nevravelo sa náhodou za našich čias, že jedlo sa nevyhadzuje?

A to som ešte nespomenul, že údajne štvrtina potravín sa vyhodí na koreni ( predtým ako sa vôbec s nim začne niečo robiť) do odpadu lebo nespĺňajú EÚ štandardy?

Ano to sú tie krivé uhorky.

Takže, behajme na drahých elektromobiloch kde sa elektrika vyrobí spaľovaním uhlia a ropy v elektrárňach, bývajme v zateplených domoch, ľahnime si rovno do nobasilu, len nezabudnime sa každý deň dobre najesť, lebo striedmo žiť- nuž akýže to už je stimul pre HDP.

Že si to odskáče naša planéta a s ňou my všetci, to nevadí. Dinosaury to boli sto miliónov rokov. Koľko sme tu my ? Dvesto tisíc? Milión?

A ako dlho tu ešte budeme?

Nebude napokon lepšie pre túto planétu keď nás tu nebude?

Poznámka na záver:

Nie je vám jasné kto a ako počítal produkciu CO2 pri výrobe potravín, napríklad mäsa?

Keď niektoré údaje hovoria až o sto kg CO2 na kilogram mäsa?

Ani mne, ale o tom inokedy.

Plyn ako nástroj vydierania Moskvy.

20.09.2021

Čo to je zemný plyn, o tom má predstavu asi každý. Skoro každý má doma plynový sporák, a takmer všetci kúrime plynom. Ako sa k nám dostane nikoho nezaujíma (a napokon načo). Trochu nás to začalo zaujímať v súvislosti s výstavbou Severného plynovodu II. (Nord Stream II), keď sme zrazu čítali, že vierolomní Rusi zas stroja úklady proti [...]

Amerika po Afganistane.

19.08.2021

Saigon, kto už vie čo to je za mesto. Babrak Karmal, kto už vie kto to bol. Saigon- bývalé hlavné mesto Južného Vietnamu. Ako chlapec som počúval správy o bojoch vo Vietname, o Napalme, o tom ako zlí komunisti nechcú americkú demokraciu a držal palce -Američanom. Napokon, kto vtedy nie. Amerika to bol Pepek námorník, neskôr bítnici či hipís, legendárny Woodstok, Dylan, Ford [...]

Biely dom aktuálne.

16.08.2021

Tak som sa dočkal, USA- uteká s hanbou z Afganistanu. Mojich zopár poznámok k situácii.

NAKA

NAKA obvinila v rámci protidrogovej akcie 15 osôb vrátane influencerky Plačkovej

28.09.2021 12:30

NAKA pri protidrogovej akcii na západe Slovenska zaistila viac ako deväť kilogramov pervitínu.

Zuzana Čaputová

Prejav prezidentky Čaputovej o stave republiky

28.09.2021 12:06

Prečítajte si celé znenie prejavu prezidentky Zuzany Čaputovej o stave republiky, ktorý predniesla v pléne NR SR pred poslancami parlamentu.

lekár doktor JIS nemocnica koronavírus lôžko

Koronavírus bol v auguste dvanástou najčastejšou príčinou úmrtí v SR

28.09.2021 10:32

Na Slovensku zomrelo v auguste 2021 o päť percent osôb menej, ako bol priemer rovnakého mesiaca v posledných piatich rokoch.

testovanie, koronavírus, COVID-19

Vírus si vyžiadal ďalších desať životov. Pribudlo vyše tisíc infikovaných

28.09.2021 10:08, aktualizované: 10:40

Počet hospitalizovaných stúpol o 23, v nemocniciach tak aktuálne leží 523 pacientov s koronavírusom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 10
Celková čítanosť: 17380x
Priemerná čítanosť článkov: 1738x

Autor blogu